Slovenski judoistki blesteli v Zagrebu

SiolNET pred 24 dnevi  |  STA

Slovenski judoistki Andreja Leški in Anka Pogačnik sta zmagovalki velike nagrade v Zagrebu. V hrvaški prestolnici je v finalu kategorije do 63 kilogramov Andreja Leški ugnala Nizozemko Geke van den Berg, v kategoriji do 70 kg pa je slavila še Pogačnikova, ki je bila v finalu boljša od Britanke Kelly Petersen Pollard.

Andreja leški je v finalu za tretjo zmago na velikih nagradah, skupno pa šesto v karieri, slavila z vazarijem 14 sekund pred koncem borbe proti 25. judoistki sveta. Pred tem je sicer tretjeuvrščena v kategoriji do 63 kg dvakrat slavila po iponu v četrtfinalu proti Francozinji Manon Deketer in v polfinalu proti Poljakinji Angeliki Szymanski, v drugem krogu pa je za zmago proti Nemki Annabelle Winzig potrebovala vazari, po tem, ko je bila v prvem krogu prosta. V tej