Veselje pri Rogličevih

SiolNET pred 21 dnevi  |  J. L.

Uvodna etapa Kriterija po Dofineji, ki se je začela v mestu La Voulte-sur-Rhone na jugu Francije, je po 192 kilometrih in 2.500 višinskih metrih najbolj osrečila belgijskega kolesarja Wouta van Aerta. Rogličev moštveni kolega (Jumbo-Visma) je bil najhitrejši v ciljnem sprintu in tako prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Prvi favorit dirke Primož Roglič, ki ima s francosko preizkušnjo neporavnane račune, je osvojil 30. mesto. To je bil njegov prvi nastop po dveh mesecih in poškodbi kolena.

Sportal Roglič po skoraj dveh mesecih tekmovalnega premora na zadnji test moči pred Tourom Začetek 74. kolesarske dirke Kriterija po Dofineji je minil v znamenju sprinta glavnine, v katerem je največ moči in znanja pokazal Belgijec Wout Van Aert (Jumba Visma). 🏆4⃣ème victoire sur le #Dauphiné pour @WoutvanAert. 👏 🏆4⃣th stage win on the #Dauphiné for @WoutvanAert. 👏 pic.twitter.com/Ta9V55Hr5J — Critérium du Dauphiné (@dauphine) June 5, 2022 Tako je uvodna etapa