Hitro slovo Bedeneta, spodbuden začetek travnate sezone za Tamaro Zidanšek

SiolNET pred 22 dnevi  |  STA, R. P.

Najvišje uvrščeni slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se ni uvrstil v 2. krog teniškega turnirja serije ATP 250 v 's-Hertogenboschu, ki poteka na travnati podlagi. Ljubljančana, ki na lestvici ATP zaseda 161. mesto, je že v uvodnem dvoboju izločil sedem let mlajši Nizozemec Tallon Griekspoor, 56. igralec sveta. Je pa z zmago turnir serije WTA 250 na Nizozemskem odprla Tamara Zidanšek, ki je uspešno začela sezono turnirjev WTA na travnati podlagi, ki služijo kot priprava na tretji grand slam sezone konec

Sportal Zverev izpušča Wimbledon Izid dvoboja, ki je trajal eno uro in 31 minut, je bil 7:5, 7:5 za 25-letnega Nizozemca, ki ga v osmini finala čaka drugi nosilec Felix Auger-Aliassime. Enaindvajsetletni Kanadčan je bil v prvem krogu turnirja, ki poteka na travnati podlagi, prost. Aljaž Bedene bo ta mesec po zaslugi zaščitenega rankinga lahko nastopil na Wimbledonu. Zidanškova se je od februarja dalje ubadala z zdravstvenimi težavami zaradi covida, tako da je šele