Tampa z dvema zadetkoma Stamkosa tretjič zapored v veliki finale

RTV Slovenija pred 14 dnevi  |  T. O.

Tampa Bay bo še tretjič zapored igrala v velikem finalu Lige NHL. Hokejska ekipa s Floride je izkoristila prvi zaključni plošček in na šesti tekmi finala Vzhodne konference z 2:1 premagala New York Rangerse.

Amalie Arena je se je prvič stresla sredi druge tretjine, ko je Steven Stamkos dobil plošček v nevtralni tretjini, pridrsal pred gol in z natančnim strelom premagal vratarja Igorja Šestjorkina. V 54. minuti je z igralcem več izenačil Frank Vatrano, Tampa Bay pa je potrebovala le 21 sekund za nov zadetek. Strelec je bil znova kapetan Stamkos, ki je odbiti plošček z nogo potisnil v mrežo. Vratar Tampe Bay Andrej Vasilevski je ubranil 20 strelov. To je že sedma