Ob krstu številnih novincev Slovenci strli Nizozemce

RTV Slovenija pred 4 dnevi  |  T. O.

Pomlajena slovenska košarkarska reprezentanca je tri četrtine lovila Nizozemsko, v zadnjih 10 minutah pa tudi z nekaj lepimi potezami iztržila zmago (83:76) na prvi pripravljalni tekmi za septembrsko evropsko prvenstvo.

Žiga Dimec je bil z 12 točkami prvi strelec Slovenije, ki je bila brez številnih ključnih členov, si je pa v dvorani dvoboj ogledal Goran Dragić. Ker so se priprave šele dobro začele, igra razumljivo še ni bila na prav visoki ravni, a v pravem času se je odprlo v napadu. Ob koncu tretje četrtine je tako Slovenija prvič v drugem polčasu povedla, v zadnji četrtini pa je tekmecem pošla sapa. Selektor Aleksander Sekulić je priložnost ponudil vsem 14 košarkarjem, tudi