Izjemno! Mladi slovenski košarkarji prek Francije v polfinale EP!

SiolNET pred 10 dnevi  |  S. K.

Slovenska košarkarska reprezentanca do 18 let si je na evropskem prvenstvu v Turčiji priborila polfinale. V današnji četrtfinalni tekmi v Izmirju je z 58:57 odpravila Francijo. V soboto se bo v polfinalu pomerila z gostiteljico Turčijo.

Slovenska košarkarska reprezentanca fantov do 18 let je na evropskem prvenstvu v turškem Izmirju odigrala novo dramo. V četrtfinalnem dvoboju proti Franciji je večji del tekme zaostajala, v drugem polčasu pa s srčno in bojevito igro začela tlakovati pot k preobratu. Slabe pol minute pred koncem tekme je Francija še vodila s 57:55, ko se je Slovenija po minuti odmora podala v napad. Po podaji Nala Belka je trojko šest sekund pred koncem zadel Gašper Škorjanc in