Kraševci z desetimi igralci do zmage v popoldanski pripeki

RTV Slovenija pred 7 dnevi  |  R. K.

Z golom Jakoslava Stankovića v 83. minuti je Tabor Sežana na uvodni tekmi 4. kroga prve lige z 1:0 premagal Celje, kljub temu da je od 54. minute igral z nogometašem manj. To je prva zmaga Kraševcev v novi sezoni, s katero so pobegnili z dna lestvice.

Obračun je potekal na žgočem popoldanskem soncu, termometer je kazal 34 stopinj Celzija. Ekipi sta tekmo sicer začeli živahno, a ritem igre je hitro padel, maloštevilni gledalci pa so v prvem polčasu videli le eno pravo priložnost. V 12. minuti je Nino Kouter prodrl v kazenski prostor, nesebično podal do Gregorja Bajdeta, ta je bil sam pred vratarjem Janom Koprivcem, a je streljal slabo, Koprivec je njegov strel ubranil. Sežanski vratar je moral posredovati tudi