"Prišlo je do šoka, v nadaljevanju se nismo več pobrali"

SiolNET pred 9 dnevi  |  Rok Plestenjak

Pred začetkom tekme med slovenskim in finskim prvakom je v Ljudskem vrtu dišalo po daljši evropski jeseni, nato pa je zmaga HJK Helsinki (2:0) razgalila slabosti vijolic in njenih manj posrečenih potez v prestopnem roku. Porodili so se novi dvomi o (ne)zmožnostih Karanovićeve čete v Evropi. Mariborčani že na tretji domači tekmi zapored v Evropi niso dosegli zadetka, spoznanje, kako že v nedeljo nadaljujejo brutalen ritem srečanj, ko v goste prihaja Olimpija, pa jih je lahko pahnil še v večji glavobol.

Sportal Finci utišali Ljudski vrt, Maribor znova brez zadetka komentarji: 3 ''To je boleč poraz. V prvem polčasu smo nadzorovali potek srečanja. Res je, gostje so trikrat prišli do določenih obetavnih situacij, a smo nadzorovali potek. Nismo pričakovali takšnega drugega polčasa. Sledil je nerazumljiv padec, prvi zadetek Fincev v 47. minuti pa je povsem obrnil tekmo v njihovo smer,'' je po bolečem porazu Maribora, sploh prvem v Ljudskem vrtu, kar zadeva letošnjo