Slovenci tokrat bolj prepričljivo zmagali, padli so še Črnogorci

24ur pred 6 dnevi

Slovenija se je na drugi pripravljalni tekmi v celjski dvorani Zlatorog pomerila z reprezentanco Črne gore. Čeprav je selektor Aleksander Sekulić priložnost znova ponudil predvsem mlajšim igralcem, je prvi polčas potekal po notah slovenskih košarkarjev. Črnogorci so boljšo predstavo prikazali v tretji četrtini. A v zadnji četrtini so Slovenci predvsem na krilih zelo impresivnih Žige Samarja in Gregorja Glasa znova vzpostavili red. Končni rezultat je bil 70:52.

Slovenija je na četrtkovi tekmi proti Nizozemski sprva kazala znake utrujenosti po težkem obdobju intenzivnih priprav. Pri mladih igralcih je ob odsotnosti Luke Dončića, Vlatka Čančarja, Eda Murića in Mika Tobeyja bilo vidno pomanjkanje samozavesti. A tekma proti - na papriju - od Nizozemcev bolj kakovostni Črni gori, je mladeniče prikazala v popolnoma drugačni luči. Ob bolj izkušenih Alekseju Nikoliću, Žigi Dimcu, Zoranu Dragiću in Jaki Blažiču so Žiga Samar, Luka