Italija v tesnem obračunu boljša od Kube

24ur pred 22 dnevi

V drugem sobotnem obračunu osmine finala v Ljubljani sta bili na parketu reprezentanci Kube in Italije. Slednja je dobila prvi niz, rezultat pa je kazal 25:21. Kuba je v drugem prevzela vajeti in igro poravnala (21:25). V tretjem so bili znova za malenkost boljši Italijani (26:24). Tako je bilo tudi v četrtem nizu (25:18) in Italija je naslednja država, ki se je poleg Slovenije prebila v četrtfinale. Slovenci se bodo pomerili z zmagovalcem obračuna med Nizozemsko in Ukrajino.

Izločilni boji svetovnega prvenstva so se pričeli v soboto, dogajanje pa so otvorili ravno naši fantje. Slovenci so, kot že rečeno, oddali niz proti Nemčiji, a se na koncu veselili zmage z rezultatom 3:1. V Stožicah sta se nato pomerili reprezentanci Kube in Italije. Slednja je bila uspešnejša z rezultatom 3:1. V nedeljo bodo na delu odbojkarji v Gliwicah na Poljskem. Najprej nas čaka obračun Amerike in Turčije, nato pa se bodo udarili domačini Poljaki proti