Španci na krilih bratov Hernangomez do naslova prvakov

Zurnal24 pred 6 dnevi  |  M. G.

Košarkarji Španije so novi evropski prvaki, potem ko so v finalu Eurobasketa 2022 premagali Francoze (88:76). To je že četrti naslov za Špance, kjer je tokrat blestel Juancho Hernangomez z neverjetnimi sedmimi trojkami iz devetih poskusov (27 točk). Njegov brat Willy Hernangomez je postal MVP prvenstva.

Košarkarji Španije so v obračun z aktualnimi olimpijskimi podprvaki vstopili izvrstno. S čvrsto obrambo so povsem razorožili francoska orožja in se hitro dokopali do dvomestne prednosti. Ta je v drugi četrtini narasla celo na 21 točk, a so se Francozi v zadnjih dveh minutah z delnim izidom 11:0 približali in na polčas odšli z 'le' 10 točkami zaostanka. V prvem polčasu je pri Špancih blestel Juancho Hernangomez, ki se je zaustavil pri 18 točkah, zadel je kar šest