Karjalainen zaklenil vrata za visoko zmago železarjev

RTV Slovenija pred 11 dnevi  |  A. G.

Mlada ekipa Salzburga se je že večkrat izkazala za zelo neugodnega tekmeca v Alpski ligi. Tokrat so bili nemočni v Podmežakli. V 3. krogu so Jeseničani prikazali odlično predstavo in se veselili zmage s 5:0.

Jeseničani, ki veljajo za favorite za naslov v letošnji sezoni, so imeli v uvodnih krogih polovičen uspeh. Po gladki uvodni domači zmagi nad Cortino (4:0) so na drugi tekmi doživeli poraz proti novincem v tekmovanju, ekipi Unterland Cavaliers (2:5). V prvi tretjini so se gostje zelo dobro upirali. Ko je bil v 7. minuti izključen Rudolfs Polcs zaradi zadrževanja s palico, je bilo vroče pred vrati Anttija Karjalainena. Salzburžani so bili nevarni, izkazali so se s