Kitajci trinajstič svetovni prvaki v gimnastiki

RTV Slovenija pred 27 dnevi  |  M. L., D. S.

Kitajska moška gimnastična reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v športni gimnastiki v Liverpoolu osvojila zlato medaljo v finalu ekip. Srebro so osvojili Japonci, bron pa Britanci.

Kitajci so pod vodstvom trenutnega svetovnega prvaka v mnogoboju Džanga Bohenga z rezultatom 257,858 točke za dobre štiri točke prehiteli japonske tekmece (253,395), ki jih je vodil dvakratni olimpijski prvak Daiki Hašimoto. Britanci so ob podpori navijačev prišli do bronastega odličja z 247,229 točke. Kitajska je bila v ponedeljkovih kvalifikacijah šele četrta, a je danes prevladovala, saj je zasedla prvo mesto na petih od šestih orodij. Džang Boheng, Sun Vei,