Norvežanka udarno začela novo sezono, dve Slovenki med deseterico

SiolNET pred 24 dnevi  |  A. T. K.

V Wisli na Poljskem se je z zmago Norvežanke Silje Opseth (251,5 točke) začela nova sezona svetovnega pokala smučarskih skakalk. Za najboljšo slovensko uvrstitev v deževnem vremenu je poskrbela Nika Križnar na sedmem mestu (228,2), tik za njo pa se je uvrstila Ema Klinec (226,8), v petek zmagovalka prologa.

Sportal Ema Klinec z izvrstnim skokom junakinja dneva, Nika prav tako odlična! komentarji: 1 V finale sta se uvrstili še dve Slovenki, dvakratna olimpijska prvakinja Urša Bogataj je tekmo končala na zase skromnem 18. mestu (203,9 točke), s 25. mestom pa je sezono odprla 17-letna Nika Prevc (176,6). Brez finala sta na prvi tekmi v Wisli, v nedeljo bo na tem poljskem prizorišču na sporedu še ena tekma, ostali Katra Komar na 32. in Nejka Repinc Zupančič na 37. mestu.