Trojni dvojček Dončića in tri ključne trojke Dinwiddieja za zmago Dallasa

RTV Slovenija pred 16 dnevi  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so se po dveh zaporednih porazih na gostovanjih vrnili v American Airlines Center in znova prikazali pravi obraz. Luka Dončić je z 42 točkami, 13 skoki in 10 podajami poskrbel za zmago nad Portlandom s 117:112.

Portland je v letošnji sezoni dobil večino tekem, ki so se odločale v napeti končnici. Prejšnji teden je Jerami Grant zadel ob pisku sirene v Phoenixu. Tokrat so zadnje minute pripadle Mavericksom, ki so si z delnim izidom 12:2 zagotovili odločilno prednost. Ostrostrelec Dinwiddie junak v končnici Damian Lillard je zadel trojko z desetih metrov dve minuti in 50 sekund pred koncem za zadnje vodstvo Blazersov (103:106). Gostitelji, ki so sicer slabo metali izza črte