Francozinje s hitro igro na kolena spravile še Črnogorke

RTV Slovenija pred 14 dnevi  |  S. J.

Na evropskem prvenstvu v rokometu so bile v nedeljo v akciji reprezentance v skupini II. Francija je v Skopju premagala Črno goro s 27:19 in je na pragu polfinala, Španija in Nizozemska pa sta se razšli z neodločenim izidom 29:29.

Francozinje so bile velike favoritinje, kar so hitro pokazale tudi na parketu. Izid je bil izenačen le do sedme minute, ko je bilo 2:2, nato so Francozinje ušle s tremi zaporednimi zadetki in se niso več ozirale. Ob polčasu je bila razlika še znosnih 12:9, takoj po vrnitvi iz slačilnic pa so igralke v belem zabile štirikrat zapored in se veselile suverene zmage. Izjemno natančna je bila Pauletta Foppa, ki je s sedmimi streli dosegla šest golov. Španke že vodile za