Kanadčani po navdušujoči predstavi grozijo Hrvatom

RTV Slovenija pred 4 dnevi  |  R. K.

Širša nogometna javnost je v sredo zvečer bolje spoznala Kanado in bila navdušena. 41. reprezentanca s Fifine lestvice je bila večji del srečanja boljša od drugouvrščene Belgije. Eno izmed glavnih vlog je imel tudi zambijski sodnik.

Junak tekme je bil Thibaut Courtois, ki je v 11. minuti obranil strel Alphonsa Daviesa z enajstmetrovke. Vratar Real Madrida je imel še nekaj vrhunskih obramb in bil najzaslužnejši, da se je Belgija izvlekla skozi šivankino uho in zmagala z 1:0. Srečanje je v 44. minuti odločil Michy Batshuayi. Razmerje v strelih na gol je bilo 21:4 v korist Kanadčanov, ki so leteli po zelenici, igrali kombinatoren nogomet in delovali, kot da so oni eni od favoritov prvenstva.