Nerazpoloženi Urugvajci in korejska vratnica poskrbeli za "prijateljskih" 0:0

RTV Slovenija pred 15 dnevi  |  T. J.

Urugvajski nogometaši na prvi tekmi svetovnega prvenstva v Katarju niso navdušili, so pa bili vseeno bližje zmagi kot Južna Koreja, saj so dvakrat zadeli vratnico. Srečanje se je končalo brez zadetkov.

Že četrta tekma 22. mundiala se je končala z 0:0. Nobena reprezentanca si v prvem dvoboju skupine H, kjer sta še Portugalska in Gana, ni priigrala veliko priložnosti, obe pa sta ostali brez strela v okvir. Urugvaj, ki ga je selektor Diego Alonso prerodil, je sicer dvakrat zadel vratnico – z glavo jo je ob koncu prvega polčasa stresel Diego Godin, v 90. minuti pa s strelom z velike razdalje še Federico Valverde –, toda predstava dvakratnih svetovnih prvakov ni bila