Razočaranje za Bijola in Lovrića, podvig Atalante

SiolNET 13.01.2023  |  S. K.

Slovenska legionarja Jaka Bijol in Sandi Lovrič sta z Udinesejem danes v Vidmu v 18. krogu serie A po preobratu z 1:2 (1:0) klonila proti Bologni. Atalanta je kar z 8:2 premagala Salernitano in postala prva v elitni italijanski ligi z osmimi doseženi goli na tekmi po 27 letih. Nazadnje je to uspelo Interju 14. aprila 1996 proti Padovi (8:2). Največ golov v zgodovini lige je sicer padlo na tekmi Milana in Atalante oktobra 1972 (9:3). Krog bosta v ponedeljek končala Empoli Petra Stojanovića in Lovra

Italijansko prvenstvo, 17. krog Udinese, pri katerem je Sandi Lovrić igral do 62. minute, Jaka Bijol pa celo tekmo, in Bologna sta v prvem polčasu skupaj poskrbela za tri zadetke, a je obveljal le prvi videmske ekipe. Dosegel ga je Beto v deseti minuti. Čeprav so imeli Videmčani kar nekaj priložnosti, pa je Bologna v drugem polčasu poskrbela za preobrat, najprej je v 59. minuti zadel Nicola Sansone, v 80. pa še Stefan Posch. Zadnjeuvrščeni klub Cremonese pa je tudi