Nova ničla Dragićevih, Denver slavil tudi brez Jokića, rekordni spektakel zanesljivo prvakom

SiolNET 14.01.2023  |  S. K., Pe. M.

Goran Dragić je s soigralci Chicago Bulls gostil Oklahoma City Thunder in izgubil s 110:124, kar je tretji zaporedni poraz bikov. Vlatko Čančar je z Denver Nuggets, ki zaradi poškodbe zapestja ni mogel računati na prvega zvezdnika Nikolo Jokića, zmagal pri LA Clippers (115:103). Košarkarji San Antonio Spurs so 50. sezono obeležili s tekmo na večnamenskem pokritem stadionu Alamodome proti Golden State Warriors. Spektakel si je ogledalo kar 68.323 gledalcev, kar je nov rekord za tekme rednega dela NBA.

Liga NBA, 12. januar Košarkarji Chicago Bulls so izgubili še tretjič zapored, tokrat na domačem parketu proti 11. ekipi zahodne konference Oklahoma City Thunder. Ta je tako v prvi kot drugi četrtini prišla do dvomestne prednosti, v tretji povedla tudi za 18, a so gostitelji prednost pred zadnjim delom stopili na zgolj točko (90:91), kar je napovedovalo tesno končnico. A te na koncu ni bilo. Oklahoma je iz minute v minuto višala prednost in slavila s 124:110. Prvo