Razglašena Olimpija izgubila obračun zadnjeuvrščenih ekip v Stožicah

RTV Slovenija 18.01.2023  |  A. G.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 11. krogu Evropskega pokala doživeli nov grenek poraz v Stožicah. V maratonskem obračunu, ki je trajal kar dve uri in 15 minut, so izgubili proti Cluju z 80:88. Zmaji ostajajo na zadnjem mestu skupine A.

Ljubljančani po devetem porazu ostajajo na dnu desetčlanske skupine A, do konca rednega dela pa je še sedem tekem. V izločilne boje se bo uvrstilo prvih osem ekip. Najboljši strelec tekme je bil Yogi Ferrell s 27 točkami, zadel je štiri trojke. V prvem polčasu so si Romuni zagotovili 15 točk naskoka, a so popustili tik pred odmorom. Slovenski prvaki so najboljšo predstavo prikazali v tretji četrtini, ko so povedli s 54:51. Na začetku zadnje četrtine so si gostje