Luki Dončiću se v Dallasu ni izšlo po željah #video

SiolNET 18.01.2023  |  Rok Plestenjak, M. P.

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je v ligi NBA z Dallasom doma ostal praznih rok proti Atlanti (122:130). Dosegel je 30 točk, od tega kar 19 v uvodni četrtini, po dolgem času sta se mu na parketu pridružila povratnika Dorian Finney-Smith in Josh Green, a tudi to ni zadoščalo za zmago. Mavericks so padli v rezultatsko krizo, saj so na zadnjih šestih tekmah zmagali le enkrat. Že tretjič zapored so na tekmi prejeli vsaj 130 točk, zato ne čudijo kritične besede Jasona Kidda, ki opozarja varovance, da si v

Liga NBA, 17. januar Sportal Umrl trikratni prvak lige NBA, strelec prve trojke v zgodovini košarke Dallas Mavericks : Atlanta Hawks 122:130 (37:40, 62:65, 97:98) Učinek Luke Dončića: 30 točk (2/8 za tri, 7/11 za dve, 10/12 prosti meti), 4 sk., 8 as., 7 izg. žog v 39 minutah Najboljši strelci: Dončić 30, Wood 22, Dinwiddie 20, Bullock 18, Finney-Smith in Green 9, Powell 6; Murray 30, Collins 19, Young 18, Capela 16, Bogdanović 12, Hunter in Okongwu 11, Griffin 10