Super nastop Ilke Štuhec, poškodba je pozabljena

SiolNET 20.01.2023  |  S. K.

V smuku v Cortini d'Ampezzo se je znova na stopničke zavihtela slovenska smučarka Ilka Štuhec, ki je zasedla drugo mesto. Zmagala je Italijanka Sofia Goggia, tretje mesto pa je zasedla Nemka Kira Weidle.

Ilka Štuhec je šla na progo s startno številko 11 in v cilj prišla z drugim časom ter zaostala le za Sofio Goggio. Vodilna smukačica sezone in zmagovalka štirih od petih tekem v kraljevski disciplini to zimo, Italijanka Sofia Goggia, se je na progo pognala kot sedma in je bila od naše smučarke hitrejša za 13 stotink. Pravzaprav gre na vrhu za povsem isti vrstni red, kot smo ga 17. decembra videli na zadnjem smuku v St. Moritzu. Sofia Goggia je bila spet zelo hitra