Pedri osrečil Barcelono, Benzema pa Real v Bilbau

RTV Slovenija 22.01.2023  |  Mitja Lisjak

Nogometaši Barcelone so dobili tekmo 18. kroga španskega prvenstva proti Getafeju z 1:0. V zadnji nedeljski tekmi je Real iz Madrida na gostovanju pri Athleticu v Bilbau zmagal z 2:0. Razlika najboljših v prvenstvu tako ostaja tri točke.

Katalonci so na Camp Nouu slavili minimalno zmago, potem ko je edini zadetek na tekmi dosegel Pedri. Ta je zadel iz bližine iz prve, potem ko je z leve strani v 35. minuti žogo pred vrata poslal Raphinha. Getafe je bil za silo nevaren zgolj v prvem polčasu, v nadaljevanju si gostje niso priigrali kakšne izrazitejše priložnosti. Barcelona brez Roberta Lewandowskega ni navdušila, a je dosegla 14. zmago v sezoni, še najbolj pa navdušuje podatek, da je spet ohranila