Cedeviti Olimpiji uspel preobrat, nato pa kolaps v zadnjih minutah

SiolNET 25.01.2023  |  M. P., Š. L.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 12. krogu evropskega pokala doživeli še deseti poraz. Na začetku zadnje četrtine so zaostanek devetih točk sicer spremenili v prednost šestih, a v zadnjih minutah spet odpovedali v obrambi. Joventut, ki je v vrhu skupine A, je tako zmagal s 96:91. Košarkarji Olimpije so zadnji v skupini A in z le dvema zmagama za osmim mestom in končnico zaostajajo za tri zmage.

Eurocup, 11. krog Sportal Po peklu v Beogradu zdaj lovijo zadnji vlak Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija Joventut je na prvi tekmi v Stožicah Olimpiji zadal drugi najvišji poraz v domači dvorani v zgodovini evropskega pokala (100:78), tokrat pa se je moral za dve točki precej bolj potruditi. Prva četrtina je bila za Cedevito Olimpijo obetavna, saj so jo dobili z 21:19. V nadaljevanju so v obrambi znova igrali premalo agresivno. V drugi četrtini so dobili 29 točk in