Poškodba Dembeleja in gol Pedrija za novo zmago Barcelone

24ur 28.01.2023

Nogometaši Barcelone so v 19. krogu španskega prvenstva zmagali 1:0 na gostovanju pri Gironi. Veselje ob 15. zmagi in potrditvi vodstva na lestvici je malce skazila poškodba Ousmana Dembeleja.

Francoski napadalec je igrišče zapustil v 25. minuti zaradi bolečin v mišici leve noge. To je njegova prva poškodba po prihodu trenerja Xavija Hernandeza oziroma novembru 2021. Barcelona je imela po odhodu Dembeleja z igrišča precejšnje težave v napadu, saj sta v zasedbi zaradi kazni manjkala Ferran Torres in Robert Lewandowski. Zadela je praktično iz edine priložnosti, v 61. minuti je podajo Jordija Albe in slabo posredovanje vratarja Girone Paula Gazzanige