Kopitar se je z golom pridružil Ovečkinu, Kralji na vrhu pacifiške divzije #video

SiolNET 28.01.2023  |  M. P., STA

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL na Floridi s 4:3 premagala Panthers. Kapetan Kraljev Anže Kopitar je zadel prvi gol na tekmi po 13 minutah in 25 sekundah dvoboja, vratar Pheonix Copley je zbral kar 45 obramb, kar je njegov rekord. Kralji so zdaj na prvem mestu pacifiške divizije.

Sportal Tampa zaustavila najbolj vročo ekipo lige Kopitar je svoj 15. gol v sezoni dosegel v 14. minuti obračuna na Floridi. V tej sezoni je zbral že 40 točk. Hrušičan je v svoji še 17. zaporedni sezoni v ligi NHL vpisal vsaj 40 točk. Pridružil se je ruskemu zvezdniku Washingtona Aleksandru Ovečkinu, ki mu je med še aktivni igralci v ligi prav tako uspel tak podvig. Za Kralje so zadeli še Adrian Kempe, Viktor Arvidsson in Matt Roy, vratar Pheonix Copley pa je zbral