Helios po sedmih zaporednih zmagah moral priznati premoč Iliriji

RTV Slovenija 03.02.2023  |  T. J.

Košarkarji Heliosa so v tej sezoni do zdaj v državnem prvenstvu klonili le dvakrat pred Krko, v Ligi ABA 2 pa so še brez poraza, a v 17. krogu Lige Nova KBM jih je v Tivoliju na kolena spravila Ilirija (79:77).

Pred gostovanjem v Ljubljani so Domžalčani v vseh tekmovanjih nanizali sedem zmag, v hramu slovenske košarke pa naleteli na previsoko oviro. V izenačenem dvoboju so bili gostitelji večino časa v rahli prednosti, so si pa sedem minut pred koncem priigrali sedem točk naskoka. Ko je v 36. minuti dvakrat s črte proste zadel Luka Kureš, je razlika narasla na devet, toda Helios se je približal in poskrbel za napeto končnico. Ob vstopu v zadnjo minuto je Aleksander Šaškov