Messi z desetim golom sezone zagotovil zmago Parižanom

RTV Slovenija 04.02.2023  |  A. G.

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 22. krogu premagali Toulouse z 2:1 in se utrdili na prvem mestu lestvice. Odločilni zadetek je dosegel Lionel Messi v 58. minuti.

Parižani, ki so igrali brez poškodovanih Kyliana Mbappeja in Neymarja ter še nekaj članov udarne enajsterice, so se znašli v zaostanku v 20. minuti, ko je za Toulouse zadel Branco van den Boomen. 27-letni Nizozemec je mojstrsko izvedel prosti strel. Žogo je poslal mimo živega zidu v vratarjev kot. Čuvaj mreže PSG-ja Gianluigi Donnarumma je bil na napačni nogi in mu ni uspelo posredovati. V 38. minuti je izid poravnal Achraf Hakimi, natančen je bil z levo nogo po