Četrta zaporedna zmaga za izjemnega Graneruda, Žiga Jelar peti

24ur 05.02.2023

Norvežan Halvor Egner Granerud (273 točk) je zmagovalec druge posamične tekme smučarskih skakalcev za svetovni pokal v nemškem Willingenu. Drugi je bil Japonec Ryoyu Kobajaši (252,3), tretji pa še en Norvežan Daniel Andre Tande (249,2). Z rezultatom kariere na skakalnicah je bil najboljši Slovenec na 5. mestu Žiga Jelar.

Žiga Jelar (236,3) je s petim mestom izboljšal najboljšo uvrstitev to sezono. Petič v karieri se je zavihtel med najboljših pet v svetovnem pokalu, a šele prvič tako visoko na skakalnicah. Domen Prevc (232,4) je v drugo skočil 135 m in prišel do tretje najboljše letošnje uvrstitve v svetovnem pokalu. Tretji je bil pretekli teden na Kulmu, četrti pa v Sapporu. Timi Zajc (220,1) je v finalu pridobil šest mest in za rep ujel deseterico. Anže Lanišek (197,3) se po