Bitka vodilnih v Londonu se je razpletla sanjsko za prvake

Delo 15.02.2023

V najtežje pričakovanem obračunu angleške premier league v novem letu je Manchester City na gostovanju ugnal vodilni Arsenal in ga prehitel na lestvici (3:1).

V živahnem obračunu starih znancev, strateg Manchester Cityja Pep Guardiola je trenerski mentor in dober prijatelj Arsenalovega šefa strokovnega štaba Mikela Artete, je prvi udaril City, potem ko je Kevin De Bruyne izkoristil napako obrambe topničarjev in v 24. minuti zadel za 1:0. Arsenal je izenačil tik pred polčasom, ko je po trčenju gostujočega vratarja Edersona Moraesa in Arsenalovega napadalca Eddieja Nketiaha glavni sodnik Anthony Taylor pokazal na belo