Poker Napolija za potrditev prevlade v Serie A, Lazio boljši od Rome, Juve pa od Interja

24ur 19.03.2023

Nogometaši Napolija so dodobra napolnili mrežo nasprotnika in se še utrdili na vrhu italijanskega prvenstva. Prvi naslov po letu 1990 se tako zdi več kot realen. V 27. krogu Serie A so bili v gosteh boljši od Torina z rezultatom 0:4. Na vrhu lestvice imajo kar 19 točk prednosti pred drugouvrščenim Laziem. Slednji je na rimskem derbiju ugnal Romo z rezultatom 1:0. V nadaljevanju večera pa je sledil še italijanski derbi med Interjem in Juventusom. Torinčani so z zadetkom Filipa Kostića v 23. minuti

Za šov na nogometnih zelenicah sta znova poskrbela igralca Napolija, nihče drug kot Victor Osimhen in Khvicha Kvarachelia. Za 23. prvenstveno zmago je najboljši strelec italijanskega prvenstva prispeval dva zadetka (v 9. in 51. minuti), Kvarachelia pa je dosegel zadetek z bele pike v 35. minuti, v statistiko pa je vpisal tudi asistenco. Mrežo je zatresel tudi Ndombele v 68. minuti. Na rimskem derbiju so slavili nogometaši Lazia, zadetek je v 65. minuti dosegel