Slovenija z dvema poljuboma sreče do jubilejne 100. zmage

RTV Slovenija 26.03.2023  |  T. O., S. J.

Slovenska nogometna reprezentanca je v 2. krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo v Stožicah težje od pričakovanj in z nekaj sreče premagala San Marino z 2:0 in prevzela vodstvo v skupini H.

Slovenija je proti omenjenemu tekmecu igrala šestič in se veselila tudi šeste zmage, skupna razlika v zadetkih je zdaj 22:0. A varovanci selektorja Matjaža Keka so imeli precej dela, da so dosegli 100. zmago na uradnih tekmah. Oba gola so dali na začetku drugega polčasa, v razmiku petih minut se jim je dvakrat nasmehnila sreča. Najprej se je v 56. minuti žoga od najboljšega strelca Benjamina Šeška srečno odbila v gol, štiri minute pozneje pa ji je pomagal še