Strelski mrk zmajev v zadnji četrtini usoden za poraz v Beogradu

RTV Slovenija 26.03.2023  |  D. S.

Košarkarji Cedevite Olimpije so morali po napeti končnici čestitati vodilni ekipi Lige ABA, Partizanu, za zmago. V razgreti beograjski Štark Areni je bil končni izid 76:73.

Zmaji so dobro začeli tekmo, povedli so s 6:13, trener Beograjčanov Željko Obradović je moral hitro vzeti minuto odmora. Ta ni zmedla Ljubljančanov, saj so povišali prednost na 6:18. Za 12 točk je Olimpija vodila tudi pri rezultatu 8:20. Partizan je odgovoril z delnim izidom 9:0 za znižanje zaostanka (17:20). Edo Murić je četrtino zaključil s trojko (17:23). Partizan je v drugi četrtini vztrajno topil prednost, po štirih minutah igre v tem delu igre je zaostajal