Messi s hat-trickom v elitnem klubu 100

RTV Slovenija 29.03.2023  |  S. J.

Argentinski nogometni zvezdnik Lionel Messi je v Santiagu del Esteru na prijateljski tekmi med Argentino in Curacaom dosegel tri gole in zabil že 100. gol v reprezentančnem dresu. Argentina je tekmo dobila s 7:0, že ob polčasu je bilo 5:0.

Na večni lestvici reprezentančnih strelcev je Lionel Messi postal tretji nogometaš v zgodovini, ki je za izbrano vrsto dosegel trimestno število golov. Pred njim sta Portugalec Cristiano Ronaldo s 122 goli in Iranec Ali Daei, ki jih je dosegel 109. Messi je zadel že v 20. minuti po lepi podaji Giovannija Lo Celsa. Nato je 35-letni napadalec francoskega PSG-ja zadel še v 33. in 37. minuti in ima zdaj 102 reprezentančna gola. Gole za svetovne prvake iz Katarja 2022