Prva peterka dala premalo, pred očmi Gorana Dragića Cedevita Olimpija brez finala

SiolNET 06.06.2023  |  M. P., Š. L.

Cedevita Olimpija je ostala brez finala lige ABA. Odločilno tretjo polfinalno tekmo s Partizanom je izgubila z 71:90. Olimpija je že v četrti minuti zaostajala z 2:16, a se pobrala in sredi druge četrtine prišla do izenačenja (29:29). A ker prva peterka – z izjemo Zorana Dragića (15 točk) – ni bila prava (Yogi Ferrell, Marko Jeremić, Edo Murić in Alen Omić so skupaj dali 22 točk), se je prednost Partizana sredi zadnje četrtine povečala na 25. Tekmo je v skoraj polni Štark Areni spremljal tudi Goran Dragić.

Liga ABA, polfinale, druga tekma Liga ABA, polfinale, tretja tekma: Torek, 6. junij Na tekmi je bil tudi Goran Dragić, ki se je vrnil iz ZDA. Foto: Partizan Mozzart Bet/Dragana Stjepanović Medtem ko Partizan od druge do tretje tekme polfinalne tekme lige ABA ni stopil na parket, je Cedevita Olimpija odigrala dve tekmi v finalu slovenskega državnega prvenstva s Helios Suns. Po dveh tekmah je rezultat v zmagah poravnan na 1:1, na zadnjem srečanju v Stožicah v soboto