Slovenci v finski gol pospravili 25 žog. Selektor: Razlika bi bila lahko višja!

RTV Slovenija 23.06.2023  |  T. O.

Slovenska vaterpolska reprezentanca je na uvodni kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo 2024 v Kranju visoko premagala Finsko s 25:4 (9:0, 4:0, 4:3, 8:1).

Finci so bili nedorasel tekmec varovancem selektorja Krištofa Štromajerja. Že po uvodni četrtini je bilo jasno, da je vprašanje le, kakšna bo končna razlika. Slovenija je prvi del dobila z 9:0, ob polčasu pa vodila s 13:0. "Zadovoljen sem z zmago, razlika pa bi bila lahko višja. Naša ekipa je v povprečju stara le 22 let, morda so nekateri v določenih trenutkih igrali preveč ležerno. A vseeno – sem zadovoljen," je povedal selektor Štromajer, ki se seveda dobro