Slovenske mladinke zmlele Srbijo za finale evropskega prvenstva

RTV Slovenija 08.07.2023  |  R. K.

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca se je uvrstila v finale evropskega prvenstva do 18 let. V Turčiji so Slovenke v polfinalu z 89:65 premagale Srbkinje in se bodo za naslov v nedeljo ob 20.30 pomerile s Francijo.

Z izjemo uvodnih minut, ko je Srbija povedla s 7:2, so Slovenke vodile vso tekmo. Že v uvodni četrtini so si nabrale dvomestno prednost, ki so jo obdržale do konca polčasa. V tretji četrtini je naskok narasel na 19 točk, vendar je Srbija odgovorila z delnim izidom 13:0. Kljub temu so Slovenke pred zadnjimi desetimi minutami vodile 66:56. Prvi koš v zadnji četrtini so dosegle Srbkinje, nato pa so Slovenke odgovorile z delnim izidom 14:2, povedle za 20 in tekma je