Mladi slovenski as do brona, rokometaši po maratonu s Hrvati v finale

SiolNET 28.07.2023  |  STA

Tenisač Svit Suljić je na olimpijskem festivalu evropske mladine v Mariboru doživel prvi poraz. V polfinalu ga je izločil Italijan Vito Antonio Darderi s 6:1 in 6:0. Slovenske odbojkarice in rokometaši so si priigrali sobotni finale in si že zagotovili medaljo. Odbojkarice so brez pretiranih težav premagale Madžarke s 3:0 (23, 15, 20), rokometaši pa so v maratonskem dvoboju s sosednjo Hrvaško slavili po izvajanju sedemmetrovk s 50:49.

Sportal Dijakinja Sloveniji priborila prvo zlato kolajno Kljub porazu je Svit Suljić že osvojil bronasto medaljo, saj Nemec Niels Alfred McDonald dvoboja za tretje mesto zaradi poškodbe ne bo igral. To bo šesta kolajna na OFEM-u za Slovenijo. Ob Svitovem porazu v polfinalu je svoje prispevala tudi utrujenost, saj mladi Slovenec že nekaj tednov igra brez prestanka. Najprej je zaigral v Wimbledonu na turnirju igralcev do 14 let in se prebil do finala, nato je postal