Janja Šegel po šestem mestu razočarana

RTV Slovenija 20.06.2024  |  R. K., S. J.

Janja Šegel je na evropskem plavalnem prvenstvu v Beogradu na 200 metrov prosto s časom 1:58,91 osvojila šesto mesto. Naslov evropske prvakinje je osvojila Čehinja Barbora Seemanova (1:55,37).

V polfinalu je Korošica z 1:58,30 dosegla peti izid, v finalu pa je bila nekaj počasnejša. Ves čas je plavala okrog šestega in sedmega mesta. Medalji sta osvojili še Madžarka Minna Abraham (1:57,22), bron pa Nemka Nicole Maier (1:57,36). "Razočarana sem. Zdi se mi, da sem imela kar malo treme, ker sem si kolajno res tako želela. Imela sem jo dobesedno na pladnju, priložnost je bila res velika, a kot kaže, je bilo malo preveč tekem ta teden. Vseh dvesto metrov je