Prvi poraz Barcelone v novi sezoni La Lige, Oblak zvečer proti Realu

RTV Slovenija pred tremi urami  |  T. O.

Osasuna je v 8. krogu španskega prvenstva s 4:2 premagala vodilno Barcelono, ki ni igrala z vsemi najboljšimi. To je prvi poraz Kataloncev v sezoni La lige. Neporažena ostajata le še Real in Atletico, ki se bosta v velikem mestnem derbiju pomerila zvečer.

Ante Budimir je na razprodanem stadionu El Sadar zadel dvakrat, najprej v 18. minuti z glavo. Podajalec (z leve strani) je bil Bryan Zaragoza, posojen nogometaš Bayerna, ki je deset minut pozneje po protinapadu Osasuno popeljal v vodstvo z 2:0, kar je bil tudi izid prvega polčasa. V 53. minuti je Pau Victor izkoristil hudo napako vratarja Sergia Herrera in zadel z več kot 20 metrov. Po dobrih 70 minutah igre je po prekršku Sergija Domingueza nad Budimirjem sodnik