Jubilejna 50. zmaga Tadeja Pogačarja!

SiolNET 18.02.2023  |  S. K., STA

Po petku, ko je za zmago na tretji etapi Dirke po Andaluziji zaploskal svojemu moštvenemu kolegu pri UAE Emirates Timu Wellensu, je danes Tadej Pogačar spet sam opravil z vso konkurenco. Še četrtič v sezoni. S tremi sekundami prednosti pred Špancem Enricom Masom (Movistar) je 24-letni Gorenjec osvojil četrto etapo dirke in se še utrdil v skupnem vodstvu.

Sportal Roglič pri italijanski zgodbi jasen, pri francoski je velik vprašaj komentarji: 9 Na slabih 165 kilometrih etape od Olvere do Iznajara so morali kolesarji danes premagati štiri kategorizirane vzpone, tri tretje in enega druge kategorije, cilj pa je bil na vrhu krajše rampe. Pogačar je za tri sekunde ugnal Enrica Masa in za devet sekund Italijana Lorenza Roto (Intermarche Circus Wanty). Četrti je bil danes Španec Mikel Landa (Bahrain Victorious), ki v