Neverjetna zgodba: voznik taksija umrl, ona pa s hudimi poškodbami

SiolNET 24.02.2023  |  Boštjan Boh

Bruna Moura je tekačica na smučeh, ki ima za seboj nesrečno zgodbo. Brazilka je vseeno pokazala, da se s pravo voljo in željo da marsikaj narediti. Po vsej smoli, ki jo je lani doživela, se zdi, da so se ji stvari počasi vendarle začele postavljati na pravo mesto.

Ime Bruna Moura ljubiteljem športa verjetno ne pove kaj dosti, a 28-letna brazilska športnica ima žalostno zgodbo. Zdaj, kot kaže, prihaja nazaj v prave tirnice, potem ko je na sredinih kvalifikacijah (5 km) zasedla 9. mesto in se uvrstila na glavno tekmovanje svetovnega prvenstva v Planici. Štartala je tudi na četrtkovem šprintu v klasičnem slogu in na koncu zasedla 78. mesto. A bolj kot to je zanimiva njena lanska zgodba. Huda nesreča in dolga rehabilitacija