Anamarija Lampič z odličnim tekom do drugega izida sezone

RTV Slovenija 14.03.2024  |  A. G.

Svetovni pokal v biatlonu se bo ta konec tedna končal v Canmoru. Lisa Vittozzi je dobila sprint z vsemi desetimi pokritimi tarčami. Anamarija Lampič je morala dvakrat v kazenski krog, a je z odličnim tekom zasedla deveto mesto.

Italijanka Vittozzi je zadela vseh deset strelov in za 5,5 sekunde prehitela Francozinjo Lou Jeanmonnot. Tretje mesto je zasedla Švicarka Lena Haecki Gross. Francozinja Julia Simon je po kazenskem krogu zaostala 19 sekund. Na olimpijskem prizorišču iz leta 1988 se napoveduje ogorčen boj za skupno zmago. Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold je tekmo začela s 73 točkami naskoka pred Italijanko Vittozzi, ki je osvojila novih 90 točk, zdaj se je razlika stopila na