Tottenham si je oddahnil, derbi v Londonu brez zadetkov

SiolNET 02.01.2023  |  R. P., M. P., S. K.

V 19. krogu angleškega prvenstva je Tottenham v sredo po odličnem drugem polčasu s 4:0 nadigral Crystal Palace in tako po dveh odigranih krogih brez uspeha vendarle prišel do prve zmage po koncu svetovnega prvenstva. V torkovem derbiju sta se vodilni Arsenal in tretjeuvrščeni Newcastle razšla brez zadetkov. Oba kluba sta v tej sezoni izgubila le enkrat. Manchester City se lahko tako v četrtek, ko ga čaka zahtevno gostovanje pri Chelseaju, približa topničarjem na pet točk razlike.

Sportal Za začetek leta poraz Tottenhama in remi Chelseaja Tottenham je z novimi tremi točkami ostal na petem mestu, četrtouvrščenemu Manchester Unitedu se je s tekmo več spet približal na dve točki, šestouvrščenemu Liverpoolu pa ušel na pet točk razlike. Za to je najbolj zaslužen angleški reprezentant Harry Kane, ki je dosegel dva gola, po enkrat sta bila uspešna Heung-min Son in Matt Doherty, vsi goli so padli v drugem polčasu. Tottenham je po porazu z Aston