Jeseničani doživeli prvi domači poraz

SiolNET 03.01.2023  |  Pe. M.

Vodilno moštvo Alpske lige HDD Sij Acroni Jesenice, ki si je že pred časom zagotovilo prvo mesto uvodnega dela (končal se bo 7. januarja) in vstopnico za končnico, so v tekmovalno leto vstopili doma. Železarji so v domači dvorani izgubili z Val Gardeno z 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), ki je že zapravila možnost za neposredno uvrstitev v četrtfinale, lahko pa si jo zagotovi v dodatnih bojih.

Sportal Zmagoviti niz Jesenic se nadaljuje v Cortini Železarji so koledarsko leto začeli slabše, kot so si želeli. Potem ko so v zadnji tekmi lanskega leta premagali Cortino z 2:0, so danes klonili proti zasedbi iz Val Gardene. Jeseničani so bili sicer terensko boljši tekmec in imeli premoč pri strelih na gol, toda pravega učinka ni bilo. Gostje so bili trdni v obrambi in so v prvih dveh tretjinah zdržali vse nalete, tudi tri prednosti domačih z igralcem več. Ko se