Presenečenje v Sydneyju, prva igralka sveta v solzah

SiolNET 06.01.2023  |  Pe. M., STA

ZDA so v novoustanovljenem teniškem tekmovanju ATP in WTA, v pokalu United, v polfinalu v Sydneyju povedle proti Poljski z 2:0. V drugem polfinalu boja za prvo lovoriko v nekakšnem nasledniku nekdanjega Hopmanovega pokala je z 2:0 Italija povedla v dvoboju z Grčijo.

Sportal Znani polfinalisti teniškega pokala United ZDA so prve povedle, Iga Swiatek, prva igralka sveta, je z Jessico Pegulo klonila z 2:6 in 2:6 po vsega 71 minutah. Frances Tiafoe je nato ugnal Kacperja Zuka s 6:3 in 6:3. Za Italijo, ki si je polfinale zagotovila kot srečna poraženka, sta zmagi dosegla Martina Trevisan, ki je Mario Sakari po treh urah in 14 minutah izenačenega obračuna ugnala s 6:3, 6:7 (4) in 7:5, ter Lorenzo Musetti. Ta je bil prepričljivo, s