Dončić s trojnim dvojčkom popeljal Maverickse do zmage nad oslabljenimi Pelikani

RTV Slovenija 07.01.2023  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so udarno začeli tekmo proti oslabljenemu New Orleansu, prvo četrtino so dobili s 34:15 in Pelikani se niso več uspeli pobrati (127:117). Luka Dončić je s 34 točkami, 10 skoki in 10 podajami dosegel deveti trojni dvojček sezone.

V American Airlines Centru so Mavericksi blesteli v uvodnih 12 minutah, predvsem obramba se je izkazala. Sredi druge četrtine so povedli z 52:29 in vse do konca tekme se New Orleans ni več nevarno približal. Najboljši strelec lige Dončić je imel tokrat veliko podporo soigralcev. Christian Wood je prispeval 28 točk, Tim Hardaway pa je zadel štiri trojke. Jaden Hardy se je že drugo zaporedno tekmo izkazal za zelo koristnega rezervista (15 točk, 7/9 iz igre). To je