Barcelona ugnala Atletico in se na vrhu lestvice odlepila od Reala

24ur 08.01.2023

Barcelona je v 16. krogu španske LaLige na gostovanju z 1:0 ugnala Atletico Madrid in je po spodrsljaju Real Madrida, ki je že v soboto izgubil proti Villarrealu, sama ostala na vrhu ligaške lestvice. Katalonci so se po minimalni zmagi najbližjim zasledovalcem odlepili za tri točke, trenutno jih namreč beležijo 41, Real Madrid pa 38.

Nogometni dan v Španiji je danes zaznamoval derbi med Atleticom in Barcelono. V prvem polčasu je imela Barca, ki je igrala brez kaznovanega poljskega napadalca Roberta Lewandowskega, sprva terensko premoč, ki jo je kronala v 22. minuti. Katalonce je v vodstvo popeljal Ousmane Dembele. Akcijo mladeničev je začel Pedri, ki je prodrl v kazenski prostor Atletica in podal Gaviju, ki se je otresel svojega čuvaja in podajo podaljšal do Dembele, ki je ze desne strani