Olimpija ob visoki zmagi sprožila kar 41 strelov več kot Jesenice

RTV Slovenija 10.01.2023  |  M. R.

Na prvi tekmi finala DP-ja v hokeju na ledu v dvorani Tivoli je SŽ Olimpija s 4:0 premagala SIJ Acroni Jesenice. Tri gole je dosegla v zadnji tretjini. Razmerje v strelih je bilo 55:14! Igrajo na dve zmagi, drugo srečanje bo v petek v Podmežakli.

Gledalci so kljub veliki premoči domačih hokejistov dolgo čakali na prvi gol. V 38. minuti je iz bližine zadel Miha Beričič, podal mu je Jaka Šturm. Prvi strel Beričiča je jeseniški vratar Antti Karjalainen ubranil, odbiti plošček pa je 18-letni napadalec pospravil v mrežo. V 42. minuti se je Jaka Šturm še sam vpisal med strelce, ko je bil osamljen pred vrati. Podajo z leve strani je prispeval Jaka Sodja. Tri minute pozneje je po izvrstni samostojni akciji in